Trzy Kolory zapraszają:


Reggaeland to największy festiwal muzyki jamajskiej w Polsce. Tytuł ten zyskał dzięki ubiegłorocznej edycji, która zgromadziła ponad 11 tysięcy osób. W tym roku na płockim festiwalu pojawi się ponad 50 muzyków, m.in. Shaggy, Jahcoustix, Mellow Mood, The Selecter i St. Petersburg Ska-Jazz Review oraz czołówka polskich gwiazd (m.in. Jamal, Mesajah, Ras Luta). Reggaeland potrwa trzy dni – od 12 do 14 lipca.

Jednym z headlinerów festiwalu będzie Shaggy. To nie tylko jedna z największych gwiazd gatunków reggae i dancehall, ale także jedna z niewielu, która dotarła do szerokiego grona słuchaczy na całym świecie. Mimo że jest wierny jamajskim rytmom, sprzedaje miliony płyt, z których kilka uzyskało status platynowych, a nawet diamentowych w Stanach Zjednoczonych i krajach europejskich.

Na głównej scenie Reggaelandu pojawi się  także Ken Boothe - jeden z najważniejszych wokalistów gatunku rocksteady. Urodzony w 1948 roku w Kingston na Jamajce muzyk jest autorem wielu ponadczasowych hitów, m.in. „Everything I Own” „The Train Is Coming” i "Crying Over You”. Europejską scenę muzyczną będą na festiwalu reprezentowali między innymi zespoły The Selecter, St. Petersburg Ska-Jazz Review i Mellow Mood oraz wokalista Jahcoustix.

Reggaeland 2013, plaża nad Wisłą, Płock, 12-14 lipca, 3-dniowy karnet z polem
namiotowym: 40 zł, www.reggaeland.eu
Reggaeland na Facebooku: www.facebook.com/ReggaelandPlockFestival

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz