Trzy Kolory zapraszają:


Ziggi Recado jest ostatnim headlinerem dużej sceny płockiego Festiwalu Reggaeland (6-7 lipca). Pochodząca z Antyli Holenderskich gwiazda reggae odwiedzi Polskę po raz pierwszy.

Pozostałymi headlinerami Reggaelandu 2012 będą: dancehallowey mistrz z Jamajki Elephant Man, należący do czołówki europejskich wykonawców reggae Gentleman, muzyk z Hawajów - J. Boog, rosyjski zespół ska Saint Petersburg Ska-Jazz Review, niemiecki składu Kingstone Sound, kolejni Jamajczycy: Skarra Mucci oraz Christopher Martin.

Jednym z silniejszych punktów polskiego programu Reggaelandu będzie bez wątpienia koncert duetu Pablopavo i Praczasa. Pierwszy z muzyków znany jest z formacji Vavamuffin, ale też interesującej solowej twórczości. Drugi to uznany producent kojarzony z formacją Masala Sound System. Na festiwalu zagra też legenda polskiego reggae, założony w 1983 roku zespół Daab. Z kolei dowodem na poszukiwanie przez Reggaeland nowych, ciekawych dźwięków będą koncerty mieszającego jamajskie rytmy z hip-hopem Chvaścia, lidera zespołu Silesian Sound, który w zeszłym roku wydał bardzo dobrze przyjętą solową płytę "Moje korzenie", a także formacji Zebra Dub łączącej nowoczesne, elektroniczne brzmienia z żywymi instrumentami. Nie zabraknie też składu Dancehall Masak-Rah, który rozkręcał najsłynniejsze w Polsce imprezy dancehallowe w warszawskiej Mandali, poruszającego się w wielu nurtach reggae zespół Naaman, urzekającego damsko-męskim wokalem Bongostanu, dubsetopowej grupy z Trójmiasta Bubble Chamber oraz zdobywców wielu nagród na konkursach dla polskich kapel – Tabu.

Organizatorzy: Urząd Miasta Płocka oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.
Reggaeland 2012, Płock, plaża nad Wisłą, 6-7 lipca, karnet: 30 zł, pole namiotowe darmowe.
                                                          www.reggaeland.eu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz