Historia polskiego reggae w Trzech Kolorach

...

26 stycznia, Trzy Kolory, jak co tydzień, podzielone zostaną, na niejako dwie części. Pierwsze pół godziny upłynie nam na kontynuacji tematu reggae-zaangażowanego, czyli pozytywnych brzmieniach o chrześcijańskim zabarwieniu. Tym samym zakończymy, na tą chwilę, podróż po religijnych inspiracjach i wrócimy do początku... Początku reggae na ziemiach polskich. Damy się ponieść fali ludzkich serc, by czarną drogą podążać przez ocean treści ponad słowem. Cofniemy się w czasie o niemal 30 lat, by porozmawiać o ziarnach reggae, rzuconych na podatny polski grunt, o ich kiełkowaniu w pierwszym dziesięcioleciu i lekkim uschnięciu z początkiem lat 90-tych. Poczujemy klimat starych kaset magnetofonowych i płyt winylowych. Na dekadencką podróż w historię polskiego reggae, zapraszam w poniedziałek po 22:30. Robert 'ver.di' Włodarczyk, do usłyszenia.

Playlista

Christafari - Broken down communication
Regau - Nie umieram
Remont Duszy - Ratuj Panie
Misjonarze Afrykańscy - Piosenka z Afryki
Maleo Reggae Rockers - Kochać aby żyć
Bakszysz - Czarna droga
Kultura - Lew ja i ja dub
DAAB - Podzielono Świat
DAAB - Fala ludzkich serc
Izrael - Płonie Babilon
Izrael - Idą ludzie Babilonu
Rokosz - Oceany
R.A.P. - RAP Generation ina different style
Farben Lehre - Helikoptery '87
Basstion - Ponad treścią słów

Plik do pobrania z serwisu rapidshare -> Audycja z 26.01.2009

100 % muzyki i personality w Trzech Kolorach

...

Do sesji pozostało już niewiele czasu, więcej stresu, szybsze bicie serca ... w poniedziałkowy wieczór zwolnimy nieco tempo by rozkoszować się korzennymi brzmieniami jamajskimi. Pierwsza część audycji upłynie więc w 100 % rootsowo. Jah zakróluje w słowie i muzyce - słów bowiem parę o Rastafarianizmie. Drugą część zdominuje wyjątkowy głos polskiego reggae, przyjrzymy się bowiem karierze Gutka. Swoiste personality, w którym usłyszymy utwory starsza i nowsze o wspólnym mianowniku wokalnym. Na zakończenie (o ile czas na to pozwoli) sięgniemy w inspiracje religijne i rozstaniemy się przy rytmach chrześcijańskiego reggae. Oczywiście przez całe Trzy Kolory, na antenie, zapraszać Was będę (także muzycznie) na 2gie Kontruderzenie, bowiem kolejna porcja wejściówek do wygrania ! Ponadto czekają na Was specjalne (podpisane przez członków zespołu) single Natanaela - "Cztery Piosenki". Zapraszam 19 stycznia po godzinie 22:3o - BigUp!

Playlista

Bob Marley & The Wailers - Could You Be Loved
Peter Tosh - Jah Seh No
John Holt - Any Where
Toots & The Maytals - Sun, Moon & Star
Al Tascith Joe - Ethiopian Peace Song
Majek Fashek - African Unity
Paraliż Band - My girl
DJ Feel-X feat. Gutek - Mental Revolution
Piotr Banach & Indios Bravos - No no no no
Mustafarai - Nie Rytmiczny Me How
Indios Bravos - Zabiorę Cię
Masala Sound System - As One
Piotr Banach Feat. Gutek - Jego Piosenka O Miłości
Indios Bravos - Kwiatek
Indios Bravos - Czego Tu Jeszcze Chcieć
Remont Duszy - Do Pana

Plik do pobrania z serwisu rapidshare -> Audycja z 19.01.2009

Znakomitości w Trzech Kolorach

...

Zmian ciąg dalszy ! Już w najbliższy poniedziałek po godzinie 22:30 na antenie gościć będziemy członków zespołu Natanael - skład powstał w 1991 roku i ma za sobą sporo koncertów i cztery płyty na koncie. Porozmawiamy więc o prawie 20 letniej historii zespołu, planach na przyszłość, inspiracjach z przeszłości i kondycji częstochowskiej sceny reggae. W drugiej części audycji zaproszę Was na 2gie Kontruderzenie - czyli drugą edycję Festiwalu Muzyki Niezależnej , który odbędzie się już 23 stycznia w Poznańskim klubie Eskulap. Na antenie czekać również będą na Was zaproszenia na tą imprezę - bowiem Trzy Kolory i Radio EGIDA objęły patronatem medialnym to wydarzenie. Muzycznie uzupełnimy całość gorącymi brzmieniami dancehall i reggaeton. Zapraszam na półtorej godziny z pozytywną wibracją- Robert 'ver.di' Włodarczyk, do usłyszenia ^^

Playlista

Natanael - Black Jack
Natanael - Czereśnie
Natanael - Dreaming
Elephant Man - Give Her Di Conga [Dreadsquad RMX]
Pachanga - Calienta
Ill Inspecta
Feat. Bobby Buster- All A Di Gal Dem
Snow - Informer
Anthony B - Don't Buss Your Gun
Daddy Yankee - Ella Me Levanto
Sean Paul - Punkie
Elephant Man Feat. Buju Banton - X-Rated
NAS / Sizzla - I can / Say You Love
[DJ Redeyes Remix]

Plik do pobrania z serwisu rapidshare -> Audycja z 12.01.2009